top of page

Rusya'dan İsrail'e Kötü Haber!İsrail'in son günlerde İran'a yönelik saldırı için Amerika'ya yolcuğu ve sürekli bunu dillendirmesi acaba İran'a saldırı nasıl olur sorusunu akla birkez daha getirirken Rusya'nın

Top ve Roket Bilimleri Enstitüsü Başkan Yardımcısı Konstantin Sivkov'dan İsrail'e kötü bir haber geldi. Sivkov Russia Today medya kuruluşuna röportaj verdi. İşte o röportajdan ayrıntlar:


Sivkov İran'ın füze kabiliyetlerinden bahsederken İran'ın dünyanın en büyük dört füze sistemi üreticisinden birisi olduğunu ve herhangi bir savaş yaşandığında İran'ın İsrail'i yerle bir edebileceğini söyledi.
.

Sivkov İsrail'in İran'a herhangi bir saldırı yapmasının ihtimalinin az olduğunu belirtti. Aynı zamanda şunları da belirtti: “Tel Aviv yönetiminin, İran’ın konvansiyonel kısa menzilli füzelerine karşı koyabilecek bir hava savunma veya füze savunma sistemi yok. Tahran’ın İsrail’in nükleer sistemlerine ve reaktörlerine gerçekleştireceği bir füze saldırısı ise, Yahudilerin topraklarını yaşanmaz hale getirecektir” dedi.


Amerikan'ın savaşa dahil olması durumunu ise şu şekilde yorumladı: “Ayrıca konvansiyonel silah kullanımı açısından da İran’ın tesisleri çok iyi bir şekilde korunuyor. Buralara silahla kolaylıkla sızılamaz. Dolayısıyla İran’a yönelik muhtemel bir İsrail operasyonu, ABD Hava Kuvvetleri’nin dahil olmasıyla bile olumlu netice vermeyecektir” diye konuştu.


Bilindiği üzere son yaşanan Kudüs'ün Kılıcı savaşında İsrail'in Gazze'nin füzelerini Demir Kubbe sistemiyle durduramadığını görmüştük. İsrail'in o füzeleri durduramaması Rusya Top ve Roket Enstitüsü başkan yardımcısı konstantin Sivkov'u doğrular nitelikle. İşte Kudüs'ün Kılıcı Operasyonunda Demir Kubbe sisteminin delindiği o görüntüler..

23 görüntüleme0 yorum
bottom of page