top of page

İran'da Photoshop Devrimi! Ammar Osman Çelik Yazdı


Son zamanlarda İran'da baş gösteren olaylarda İran'da Mahsa Emini'nin polis tarafından dövülerek öldürüldüğü gibi buna benzer bir çok aslı kanıtlanamayan haberler ile medya gündemi doldurulmaya çalışılıyor.


İşin garip tarafı sokaklara çıkan insanlar, itiraz eylemleri gerçekleştiren insanlar vb. bir çok görüntü ile medya meşgul ve alakadar iken geçen gün Şiraz'da bir türbeye gerçekleştirilen ve 15 kişinin hayatını kaybettiği terörist saldırıya medyanın hiç bakmadığını umuruna bile getirmediğini görüyoruz.


Hatta söz konusu eylemler dine karşı olup popüler kültüre yaslanınca medyanın canına minnet ama popüler kültüre ve sekülerizme karşı olup "Biz İslam'dan memnunuz ve O'nu istiyoruz." diyince medyanın islamofobia alerjisi yine başlıyor ve bu eylemlerin sesini duyurmuyor.


İran'da geçen gün Şiraz'a yapılan saldırıya karşı binlerce insan meydanlara döküldü de "kahrolsun terörizm" dedi. Medya duyurdu mu? Tabiki Hayır!


İran'da 500 kişi bir sokağı kapatıp ambulansları devirip, yakıp, milletin arabasını parçalayıp biz molla rejimi istemiyoruz, Sizin dininize inanmıyoruz diyerek ağza alınmayacak küfürleri peygamberimize (s.a.a.) ve Hz. Hüseyin'e söyledi. Medya duyurdu mu? Tabiki Evet!


İran'da milyonlarca kişi Tahran meydanına, Tebriz Sokaklarına, Şiraz'a, İsfahan'a ve daha bir çok şehire döküldü de biz şu anki yönetimden memnunuz "Kahrolsun Amerika ve İsrail" dedi. Medya duyurdu mu? Tabiki Hayır!


O zaman Amerika'ya laf atılınca duyurmayan ama İslam'a, hicaba ve bizi biz yapan tüm değerlerimize küfredilince duyuran medyaya lanet olsun.

Şu son zamanlarda meydana gelen ve İran'da devrim oluyor söylemleri tamamen yalan ve birtakım Amerikan pastası olmaya meraklı tiplemelerin heves propagandasıdır.


Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere daha önce suriye de yapılan bir çok photoshop şimdi de İran'da yapılıyor ve güya bir komuoyu oluşturuluyor. Fakat atlanan bir şey var dışarıdan size devrim gibi gösterilen bu manzaralar İran'ın içinden bakınca anlaşılıyor ki;

tamamen bir Photoshop Devrimiymiş.


Ammar Osman Çelik

enformasyonmerkezi.com

Etiketler:

45 görüntüleme0 yorum
bottom of page