top of page

İsrail bugün bir şoka girdi!İsrail'in bu aralar kafası yerinde değil. olaylara nasıl reaksiyon vereceğini şaşırmış durumda. Bir gün önce bir yahudiyi filistinli zannedip öldüren israil polisi yine saatler önce bir filistinli kadını da başından vurarak şehid etti.


Şehadet operasyonlarının filistinde artış baş göstermesi aslında Batı Şeria bölgesinin yeniden 2000 li yıllarda olduğu gibi direnişe en ön safta katılmaya başlaması olarak okunabilir. Özellikle Cenin Nablus ve Şeyh Cerrah üçgeninde İsrail'e nefes aldırmayan direniş bugün yaptığı direnişle filistinlilerin göğsünü kabrtırken İsrail'e ve Siyonizme büyük bir yürek karartısı sunuyor.


Yürek karartısı diyoruz çünkü bu ancak bu şekilde okunabilir. Yahudilerin önümüzdeki günlerde de hissedeceği ve giderek de artan bu kavram ne yapacağını şaşırmış bir rejimin kendisini ne taraftan savunacağını da bilemezken ki yaşadığı korkudur. Hani sokakta yürüyebiliyor, işe gidebiliyor, arkadaşlarınızla buluşabiliryor, çay, kahve içebiliyor hayatı yaşayabiliyorsunuzdur. ama içinizde hiç geçmeyen bir sıkıntı vardır. EMİN OLAMAMA SIKINTISI. İşte İsrail'in şu anda yaşadığı sıkıntı ne Lübnan'ı ne Filistin'i ne de Suriye'yi ne de İran'ı yenebileceğinden EMİN OLAMAMA sıkıntısıdır. Zira şu saydığımız ülkeler İsrail'in en büyük düşmanıdır.


İşte bu EMİN OLAMAMA'nın sebebine gelecek olursak. Bugün bir filistinli kardeşimizin başından vururlarak şehid edilmesinden sonra bir Filistinli kardeşimiz eline bıçağı aldı ve şehadet operasyonu düzenledi. Bu şehadet operasyonu sonrası bazı kaynaklara 3 bazı kaynaklara göre de 4 siyonist etkisiz hale getirildi. Bir bu kadar da yaralanan siyonist var.

Şimdi İsrail nasıl emin olsun. Her ne kadar ordusunu Merkava tanklarıyla, F-35 uçaklarıyla donatsa da; eline bıçak almış bir filistinli canım şerefime ve namusuma feda olsun derse ne olacak.


Şehid edilen Filistinli:Bu filistinliyi arabasında iken israil polisi katletti.Filistinlilerin intikamı aldığı görüntüler:
Burada ise bir filistinli siyonistleri ele geçirdiği bir bıçakla etkisiz hale getirdi.enformasyonmerkezi.com

151 görüntüleme0 yorum
bottom of page