top of page

Generaller Uyardı ABD'de Darbe Olabilir!


Amerika'da Biden yönetimi ekonomik sıkıntıların girişinde ne yapacağını düşünürken bir yandan da ordu emir komuta sistemindeki çatlaklarla mücadele edecek gibi duruyor. Amerikan Washington Post gazetesi, cumartesi günü ABD ordusunda vazife yapmış üç emekli generalin, 2024 senesinde yapılacak seçimlerde ihtimaller içinde darbe ve iç cenk uyarısı meydana getiren yazısına yer verdi.Emekli Tümgeneral Paul D. Eaton, emekli Tümgeneral Antonio M. Taguba ve emekli Tuğgeneral Steven M. Anderson'nın yaptığı açıklamada Amerikan ordusunun içinde yaşanan emir komuta bozulmasına dikkat çekildi. Bildiğiniz üzere son Amerikan seçiminde Amerikan kurultayına bir baskın düzenlenmişti. İşte o baskında aslında emekli ve emekli olmayan askerler de mevcutmuş.


Aynı zamanda bu üç emekli general yazılarında şu olaya da yer veriyor:


Oklahoma Ulusal Muhafızlar Kumandanı Tuğgeneral Thomas Mancino’nun Beyaz Saray’ın askerlere aşı yapılmasına yönelik talimatına karşı “Emri, Başkan’dan (Biden) değil (Cumhuriyetçi Parti’li) eyalet valisinden alırım” 0


Yani Amerika'da askeri yapının bir kısmı Cumhuriyetçilerin tarafını tutuyor ve Biden hükümetinden emir almayı kabul etmiyor. Bu arada Cumhuriyetçiler Amerika'da aşı karşıtı olarak da biliniyor. Üç emekli asker, 2024 senesinde, mevcut başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi Parti’den Donald Trump veya ona emsal bir isim ortasında başa baş geçecek tartışmalı bir seçimin, ordu içinde bölünmeye, darbe teşebbüsüne ve sonrasında iç muharebeye gidecek bir zincirleme tepkiye sebep olabileceğini kaydetti.


Böyle bir durumun yaşanması ihtimali sadece Amerika'da kalmaz elbette. Dünya üzerinde yepyeni bir krizin başlangıcı olacaktır.


#biden #trump #amerika #darbe #dolar #emekligeneral #enflasyon

enformasyonmerkezi.com

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page