top of page

Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı? Fatih Erbakan Açıkladı!


Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan Asgari ücret ve Açlık sınırı hakkında bir dizi twet paylaştı. İşte o twetleri içeriği:


Asgari ücret 2825 TL ve açlık sınırı yeni zamlarla aylık 3890 TL! Yani siz asgari ücrete %38 zam yapsanız ancak açlık sınırına gelmiş olacak!


Bugün asgari ücretli çalışanın saat başına ücreti 72 cent’e düşmüş ve açlıkla boğuşan Afrika ülkeleri seviyesine yaklaşmıştır.


Yeniden Refah Partisi olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi asgari ücretlinin hak ettiği adil maaşı iktidarın takdiri değil, ülke ekonomisinin matematiği belirler.


İktidarın görev ve sorumluluğu da bu matematiğin ortaya koyduğu rakamı gerçekleştirmek için gereğini yapmak ve işveren tarafını ikna etmektir.


Bu matematik gerçekler ve acı tablo karşısında asgari ücrete Yeniden Refah’ın öncelikli vaatlerinden bir tanesi olarak ifade ettiğimiz gibi %70 oranında artış yapılarak asgari ücret 4800 TL’ye çıkarılmalıdır.


Bu iktidardan bunu beklemek maalesef pek gerçekçi değildir, ancak açlık sınırının 3800 TL’yi geçtiği hesaba katıldığında bu iktidarın dahi hiç olmazsa %50 artış yaparak asgari ücreti 4235 TL’ye çıkarması gereklidir.


Enformasyon Merkezi

21 görüntüleme0 yorum
bottom of page